história značky štvorkolky ODES beyond road

V roku 2003 bola založená firma Odes, ktorá je materskou spoločnosťou tej súčasnej, Shandong Odes Industry Co., Ltd, v roku 2005 začali vyrábať štvorkolky s objemom 400ccm.

O niekoľko rokov neskôr, v roku 2008, sa rozhodli ísť novým smerom a zamerať sa na vozidlá s vysokou pridanou hodnotou a vysokým zdvihovým objemom. Práve v tomto roku bol zavŕšený dizajn a vývoj 800cc dvojvalcového motora.

Počas týchto rokov sa továreň zameriava na export svojich vozidiel UTV a ATV na trhy, ako sú americký a ruský.
V Európe počas desaťročia od roku 2008 do roku 2018 bola prítomnosť menšia, pretože existoval iba jeden model s európskou homologizáciou.

 

V súčasnosti má spoločnosť dokončené rady terénnych vozidiel 650ccm až 1000ccm, ktoré je možné uplatniť nielen ako rekreačné vozidlo, ale aj ako hasičské záchranné vozidlo, pohraničná hliadka a pod. Výskum, vývoj a výroba celej série produktov už získali certifikáciu systému riadenia výroby ISO9000, certifikáciu EPA a európsku certifikáciu.

Spoločnosť má v súčasnosti približne 150 zamestnancov a jej podnikanie pokrýva viac ako 100 krajín a regiónov po celom svete a slúži desiatkam miliónov spotrebiteľov.

V roku 2021 sa zrodil nový rad „Landcross“ resp. Pathcross s viac ako spoľahlivým motorovým základom, pretože sa vyrobil už v roku 2008 a s dvoma novými zdvihovými objemami: 650 a 1000, ktoré zdôrazňujú starostlivý dizajn a kvalitu všetkých jeho komponentov.
Nesmieme zabudnúť. že tento rad bol vytvorený špeciálne pre najnáročnejšie trhy – európsky, ruský a americký, so schválením T3a a T3b.

ODES je skratka pre „OutdoorEquipments“.
Motto „Beyond road“ predstavuje víziu značky a odráža víziu prvej generácie podnikateľov v spoločnosti pri hľadaní vynikajúceho produktu a vytvorení poprednej značky rekreačných vozidiel.
Od svojho vzniku bolo hlavným cieľom vytvoriť poprednú svetovú značku vo výrobe vozidiel ATV a UTV.