Začal som podnikať v roku 2013 s fóliami, no so ´štvorkolkami som začal v roku 2020, kedy som sa o nich začal viac zaujímať. Zároveň som objavil elektrické štvorkolky, ale ich ponuka bola slabá a obmedzená. Zaujala ma elektrická štvorkolka od firmy Hecht s homologizáciou, avšak keď som ju videl naživo v predajni, tak ma až tak nepresvedčila spracovaním ani veľkosť. Navyše sa nedala ani vyskúšať.

Hľadal som ďalej iné možnosti, až som našiel elektrickú štvorkolku Linhai Electric. Podarilo sa mi ju objednať s tým, že som sa chcel zároveň venovať aj predaju. Slúžila ako predvádzací stroj, kedže dobre chápem zákazníkov, že si chcú pred kúpou štvorkolku vyskúšať.

Linhai Electric štvorkolky Taishi
Naša prvá štvorkolka Linhai Electric na výlete

Štvorkolky mi veľmi učarovali od prvého momentu, hlavne ich všestrannosť a využiteľnosť na viacero vecí. Žiaľ aj napriek viacerým výhodám, najväčšia nevýhoda bol reálny dojazd, ktorý sa výrazne líšil od dojazdu udávaného výrobcom. Predvádzačka sa predala skôr ako som stihol zavesiť inzeráť a ja som už hľadal niečo ďalšie.

Hľadanie nových možností

Rozhodol som sa teda hľadať niečo s dojazdom obmedzeným iba stavom nádrže, teda benzínové štvorkolky a taktiež niečo silnejšie. Preto som sa rozhodol pre dvojvalcové štvorkolky.

No ani po mesiacoch hľadania, spravenia si prieskumu trhu, zamietnutiu od niektorých predajcov a importérov, som sa nevzdával a skúšal ďalej.

Ukázalo sa, že chcieť predávať štvorkolky nestačí a že bez servisu to nepôjde. Ďalším problémom bolo lokálne obmedzenie predajcov a dohody s importérmi. V Košiciach už väčšina značiek mala svoje zastúpenie a preto som musel hľadať niečo nové.

Posledný pokus

Asi po 9 mesiacoch predsviedčania a vyjednávania, v momente, keď som sa to už chystal vzdať, som si povedal, že dám tomu ešte posledný pokus a vtedy to vyšlo. Slovo dalo slovo a za pár dní nás už čakal prvý kamión s tovarom. Sám som tomu neveril až do momentu, kým sme ich nezložili.

štvorkolky Odes a RM
Prvý kamión so štvorkolkami Odes a RM

Náš začiatok s Odes a RM

Vďaka dôvere od importéra a našej neodbytnosti sa nám podarilo doniesť ako prvým na Slovensko štvorkolky značky ODES a taktiež aj štvorkolky RM teda Ruská Mechanika (obe značky ponúkajú dvojvalcové štvorkolky). Zároveň sme získali možnosť obchodného zastúpenia pre Slovensko aj Česko.

Ako sme sa dozvedeli z internetu, pár rokov dozadu tu už bolo dovezených niekoľko kúskov prvej verzie Odes Assailant, avšak po nejakom čase to skončilo. Takže oficiálne zastúpenie značky Odes začína až rokom 2022 s druhou generáciou Pathcross a rovnako začína aj zastúpenie značky Russkaya Mekhanika so štvorkolami RM 800 Duo.

Samozrejme ponúkame aj možnosť štvorkolky vyskúšať a zároveň ich aj servisujeme. Okrem toho ponúkame aj príslušenstvo na štvorkolky, ktoré postupne rozširujeme.